Babí Lom – Kuřim

Tak jsem se vydali na průzkum oblasti, kde se bude konat letošní 4. ročník Mladých Horalů
Nevím jak pořadatelé namotají letošní trať, ale určitě to bude dle terénu spíš o fyzickém výkonu, než samotné dovednosti na stanovištích, kde po zkušenostech z předešlých ročníků už velké problémy nebývají. Můj předpoklad je trať v délce 7 – 8 km s převýšením cca 300m. Snad se mýlím a trať bude kratší.
My jsem se pod skalní sektory přiblížili autem co nejvíce to šlo, takže na nás čekal čtyř kilometrový okruh s převýšením cca 200m.
Pomalým nesoutěžním tempem stoupáme na hřeben, kde se nachází skály. Bereme to zprava od rozhledny.
Rozhledna je krásná a my se mimo plán rozhodneme, že si z ní uděláme nácvik slanění. To sklízí velký úspěch 🙂

Jdeme na průzkum skal. Skalní hřeben je krásný, Skály na první pohled vypadají dobře. ten druhý… no už nic moc. Skály nejsou nijak vysoké, maximálně do 10ti metrů. Jde o zpevněný ekvivalent štěrků. Hornina je složená ze stmelených zaoblených oblázků, které moc dobře nedrží, žádné kapsy, hrany, lišty. Navíc v první polovině jsou porostlé mechem, lišejníkem, takže o to víc to kluže. Jištění hodně sporadické, i na naše Rabštejnské poměry. Jsme z toho trošku rozčarování. Ale třeba jsem nenašli ten správný blok kde vše bude značka ideál. Mě osobně tato lezecká oblast nenadchla a určitě to není místo, kam bych se na lezení chtěl vrátit. Ale jak jsem psal, třeba mají pořadatelé někde schovaný lepší blok, který my jsme nenašli 🙂


Ale to nic nemění na tom, že na Mladé Horaly se už moc těšíme

Více fotek na Zoneramě

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *