Atlas Adventure 2022

Atlas Adventure

Naše první účast na mýtickém závodě v extrémních sportech který pořádá horolezecký oddíl Atlas Opava. Jeho hlavním lákadlem pro ty nejmladší, bylo slanění hráze vodní nádrže Kružberk.
Chystali jsme se tam již před dvěma lety, ale doba Covidová nám to umožnila až teď.

Za náš oddíl se rozhodly postavit na start 4 dvojčlenné hlídky.

Naše nejmladší hlídka, která jede v kategorii 12-14 let s povinným doprovodem dospělých byla ve složení Berťas a Jáchym, jako doprovod jel nakonec místo Jirky Mára.
Další dvě hlídky hlídka v kategorii 15-17 let dívky byly ve složení Natka a Toňa + Aňa a Kája.
A čtvrtou hlídkou v kategorii dospělých Mixy, byla ve složení Iva a Pepa.

O čem závod je?
Samotný závod je rozdělen na dvě etapy. Noční v pátek a denní v sobotu.
Na trati, kterou v denní etapě objíždíte na kole, se plní disciplíny, kde musíte prokázat všestrannou dovednost, vytrvalost a týmového ducha. Disciplíny zahrnují orientaci podle mapy, plavání, jízda na lodi, lezení, slanění a hromadu dalších dovednostních a vědomostních disciplín.

Jsou povinná stanoviště, které musíte objet a splnit disciplíny a nepovinná stanoviště. Závod je extrémní, ale kouzlo spočívá v tom, že je na každém, jak moc extrémní ten závod chce mít. Můžete při něm najet klidně 130km a dalších 20 naběhat.

Na noční etapu máte k dispozici 3 hodiny, na tu denní 10 hodin.
Zdá se to jako dost času. Ale naši nejmladší na denní etapě strávili 9 hodin 56 minut a najeli při ní přes 50 km, nachodili a neběhali zhruba dalších 10 km a při tom všem se ještě plní úkoly.

Letošní pocovidový ročník byl poznamenán slabší účastí jak závodnickou, tak tou pořadatelskou. Náš oddíl byl proto osloven, zda bychom organizačně nepomohli. Obsadili jsme tedy jedno stanoviště – přelanění přes řeku a to Jirkou a Kubou.

Slabá závodnická účast se nejvíc projevila v kategorii 12-14 let a v kategorii dívky 15-17 let.
V obou těchto kategoriích se na start postavily shodně jen dvě hlídky.
Holky tedy měly ze závodu oddílový přebor 🙂 Vítězně z něho vyšly Toňa s Natkou, které objely všechna povinné stanoviště.

Kluci ve své kategorii skončili předposlední. Tím že aly byla jen dvě družstva, tak vlastně vyhráli J
Ale co je nejvíc? Tento závod je brán pro mládež do 21 let jako mistrovství ČR v extrémních sportech.
Tudíž máme Mistry ČR  – Albert s Jáchymem a Toňa s Natkou

Iva s Pepou si při své premiéře zajeli pro krásné 7 místo.

Všem zúčastněným gratulujeme za odvahu se postavit na start tohoto náročného závodu a za příkladnou reprezentaci našeho oddílu

A náš hlavní dík patří pořadatelům a přejeme jim, ať najdou sílu na další ročníky.