Sokolky – Lezení s oddílem

Pod dlouhé nucené přestávce díky Covidovým zákazům, jsme opět rozjely kroužky lezení. Dali jsme dvě setkání, kdy jsem zopakovaly uzle, slanění, bezpečnost a na 8. května jsem naplánovaly skály.
Volba padla na Sokolky v Koutech nad Desnou.
Na akci se nahlásilo celkem 19 dětí, dostatek rodičů. Část dětí na místo srazu jelo v doprovodu Ivy autobusem, zbytek dětí dojel s rodiči auty na finální místo setkání – k Pelikánovi.


Díky pomoci rodičů, jsme se mi vedoucí, mohli plně věnovat lezeckým aktivitám a nemuseli se zabývat takovými malichernostmi, jako je hlídání dětí – kde kdo lítá, kde kdo spadl a podobně 🙂
Vzhledem k tomu, že jsme na skalách byli po dlouhé době, lezlo jsme jen na rybu, jističe dělali dospělí. Díky pomoci rodičů jsme mohli hodit šest lan. Takže děcka lezly, slaňovaly, ty odvážnější přes dva převisy.


Jen to sluníčko nám mohlo více svítit, nebylo úplně ideálně teplo 🙂
Tak aspoň na druhý pokus se podařilo rozdělat oheň (zde se projevily nedostatky distanční výuky skautů) a mohli jsme si občas zahřát ruce, opéct párky, ugrilovat hermelín, některé jističe řádně vyudit…Věřím, že letošní první (snad ne poslední) lezení jsme si všichni řádně užili. Jak mi vedoucí, tak radiče, ale hlavně naše lezčata 🙂

Děkujeme všem rodičům, kteří svojí účastí a pomocí nám umožnili se naplno věnovat lezení s dětmi

Více fotek na Zoneramě

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.